Kapelu založil v roce 2001 bývalý dlouholetý člen gothic-rockového XIII.století kytarista Jiří Šindelka. Pro realizaci svých vizí přizval další renomované jihlavské hudebníky, spoluhráče z XIII. století, kytaristu Marcela Nováka, energického bubeníka Michala "Kuldu" Dostála a mladého talentovaného basistu a zpěváka Mirka Palečka.
Ve spolupráci s klávesistou a studiovým mistrem, Pavlem Vackem, postupně vzniká CD Adventus, na kterém hostuje i virtuózní hudebník, guru etnické a relaxační hudby,
Ivo Sedláček.
Album oficiálně vychází v květnu 2003 a kromě úspěchu u posluchačů, sklízí i uznání hudebních publicistů (Rock&Pop, Rock Report, Neraweb atd.).
V současné době je ji prodáno téměř 1000 ks, což se dá, v daných podmínkách, směle považovat za úspěch.
Na CD reagují kladně i média a brzy se skladby objevují i v playlistech rádií.
Písně „
Stíny“, „Anděl “, „Iluze“ a „“Zvony“ se dostávají do špiček hitparád a kapela dostává prostor i v samostatných pořadech.
Český rozhlas a rádio Vysočina odvysílá v přímém přenosu i jejich živé, akustickém (unplugged) vystoupení.

Na svých koncertech zní kapela mnohem více kytarověji a působí tedy poněkud tvrdším – rockovějším dojmem, než je tomu na CD.
Obvyklým koncertním hostem je perkusista Ferda Šmarda (Čerstway vzduch), který tak přidává hutnému zvuku kapely další rozměr.

Přestože ALTER EGO hrají i na velkých open-air festivalech, jejich doménou jsou hlavně kluby s „intimnější“ atmosférou.
Kapela uvítá společný koncert s vibračně blízkými hudebními tělesy, ale s přehledem zvládla i sdílení jednoho pódia s umělci poněkud jiného ražení (Aleš Brichta, Visací zámek, Torr , Jolly Joker, Doga aj.).
V roce 2004 byli ALTER EGO pořadateli vybráni, aby předskakovali i legendárním Jethro Tull, management slovných hvězd však měl nakonec jinou (komornější) představu…

V současnosti skupina pracuje na druhém albu některé novinky jsou již součástí koncertního playlistu.

Věříme, že vibrace hudby Alter Ego budou příjemné i Vám ...

ZPĚT